Ocieplanie poddasza pianką

Przeprowadzone badania pokazują, że straty ciepła w domu, w którym jest nieprawidłowa izolacja dachu mogą sięgać nawet do 30%. Ocieplanie poddasza pianką stosujemy aby uzyskać efekt ciepłego domu zimą, natomiast latem efekt domu chłodnego. Poza ocieplaniem poddasza pianką, należy zadbać o prawidłową szczelną izolację wszystkich przegród.

Kiedy obliczymy koszty ogrzewania, wtedy będziemy mogli jednoznacznie stwierdzić, że ocieplanie poddasza oraz solidne ocieplenie budynku będzie dla nas opłacalne. Izolacja powinna w dużym stopniu zminimalizować wydatki na ogrzewanie budynku a także spełniać minimalne standardy przyjęte dla przegród. Ocieplanie poddasza pianką jest bardzo ważnym etapem budowy. Jest to decyzja która będzie dla nas istotna na długie lata.

Natrysk na membranę

Dzięki wysokiemu parametrowi adhezji najlepiej przy natrysku na każdego rodzaju membrany oraz folie dachowe sprawdza się piana otwarto komórkowa. Zarówno folia dachowa jak i membrana tworzą wystarczającą barierę zabezpieczającą rozrost piany w niepożądanym kierunku. Piana, podczas rozrastania się nie wypycha membrany, jednak rozpręża się w kierunku gdzie przestrzeń jest pusta. Ocieplanie poddasza pianką sprawia, że łączenia membrany są uszczelnione, natomiast duży rozrost sprawia, że uszczelnione są wszystkie trudno dostępne miejsca, także murłaty. Efektem takiego ocieplania poddasza jest doskonała termoizolacja i wiatroizolacja. Pianka dzięki temu, że posiada 90% otwartych komórek jest idealnym materiałem dźwiękochłonnym. Taka pianka doskonale tłumi hałas spowodowany deszczem lub gradobiciem co ma bardzo ważne znaczenie w przypadku dachów z membraną oraz blacho dachówką. Ocieplanie poddasza pianką sprawia, że konstrukcja dachu nie jest obciążona jako, że stosowany System Polychem jest materiałem lekkim (ok. 8-9kg/m3).

Natrysk na odeskowanie

Pianka stosowana do ocieplania poddasza dzięki parametrowi adhezji sprawdza się również podczas natrysku na materiały drewnopodobne lub pełne deskowanie. Ocieplając poddasze pianką na deskowanie jednocześnie niwelujemy wszelkie mostki termiczne na łączeniach desek. Dodatkowo izolujemy wszystkie miejsca, które są trudno dostępne, takie jak miejsca łączenia skosów ze ścianą, narożniki czy załamania więźby. Szczególną uwagę należy zwrócić na okolice murłaty, w których można skutecznie uszczelnić szczelinę między belką i murem stosując natrysk. Przy zastosowaniu izolacji poddasza pianką na deskowanie nie musimy stosować szczeliny dylatacyjnej. Powodem tego jest fakt, że piana w małym stopniu wchłania wodę gdyż chłoną je tylko otwarte komórki powietrza a nie materiał stały. Piana chłonie wodę w znacznie mniejszym stopniu niż wełna, która chłonie powietrze zawarte w wełnie a także sam materiał. Ponieważ wełna jest wykonana z materiału, który chłonie wodę to istnieje duże ryzyko wystąpienia pleśni, która w kolejnym etapie może przenieść się na elementy konstrukcyjne dachu. Zadaniem szczeliny dylatacyjnej jest wietrzenie wełny, tak aby nie pojawiła się pleśń. Ocieplanie poddasza pianką Polychem Systems sprawia, że uzyskujemy efekt paro przepuszczalności, czyli efekt tzw oddychania.